Italský poslanec Evropského parlamentu: „Skuteční fašisté jsou v Bruselu“

Evropské elity se obávají, že proti-imigrační strany převezmou vedení, řekl člen Evropského parlamentu (Liga) Marco Zanni maďarskému deníku Magyar Hirlap. „Elity EU útočí na politiky kvůli jejím postojím k migraci“.  

Italský politik zdůraznil, že migrační politika maďarské a italské vlády je podporována občany, i když pro-migrační elity chtějí tyt demokraticky zvolené vlády delegitimizovat.

Zanni uvedl, že italský ministr vnitra Matteo Salvini chce vést ty strany, které chtějí velké změny ve třech oblastech: Migrace, vnitřní bezpečnost a hospodářský rozvoj. Jeho slogan je „pojďme udělat společně méně, ale lépe,“ protože chce více subsidiarity a aby se národní státy vrátily do centra EU. Poslanec Evropského parlamentu zdůraznil, že by měla existovat účinná spolupráce v některých oblastech jako je jednotných trh.

Po debatě Evropského parlamentu o Maďarsku, Zanni uvedl, že evropské elity nedodržují demokracii a  přeměňují mechanismy právního státu na politické nástroje. „Skuteční fašisté jsou zde v Bruselu, nerespektují demokracii a zvolené vlády,“ uvedl Zanni a dodal, že „lidé budou proti nim hlasovat.“

Není zde článek celý?