Když Miloš na Mirka nemá náladu aneb Zeman školí a okřikuje Soukupa

Rozhovory prezidenta s nejlepším konferenciérem TV Barrandov vždy byly estrádou plnou servilních dotazů Jaromíra Soukupa. Poslední dobou se ovšem stalo zvykem, že hlava státu víc svého zpovědníka kárá než chválí, což ukázala i ve čtvrtek. Majitel nesledované televizky musel z Hradu odjíždět neveselý a s pocitem, že byl za hlupáka. A to také byl.

Všem, kdo průběžně sledují show Týden s prezidentem, muselo už dávno dojít, že mezi Milošem Zemanem a Jaromírem Soukupem nejde o přátelství, ale o z prezidentovy strany dobře vykalkulovaný obchod. Projevuje se to obzvlášť v momentech, kdy majitel TV Barrandov začne vyprávět nějaké nesmysly, které už skutečně nejde přejít mlčením.

V ten moment se Zeman převtělí do role učitele, který tepe nepřipraveného žáka a před celou třídou si z něj dělá legraci. Poté, co Soukup oznámil založení svého politického hnutí List a chtěl na to slyšet prezidentův názor a dozvěděl se pouze, že nemá dostatečné organizační schopnosti a dost peněz, nálada při natáčení jaksi zhoustla.

Ne, že by snad byl Zeman na konferenciéra apriori nepříjemný, ale věty typu „kdybyste si přečetl“, „kdybyste mě nechal domluvit, byl by to pořád nás obou“, nebo „pane Soukupe, to se mýlíte“ se ozývají daleko častěji než kdy dříve.

Ve čtvrtek večer dokonce prezident vynadal svému zpovědníkovi, že mu nepopřál k svátku. Soukup nechápal, co se děje a absolutně vypadl z role. Co se ovšem stalo, že dříve tak vřelý rozhovor začal lehce skřípat?

Možná už má Zeman plné zuby toho, že každý týden musí vysvětlovat jednoduché věci člověku, který by chtěl být politikem, ale nerozumí téměř ničemu z tohoto odvětví. Třeba se prezidentovi nelíbí, že si Soukup jako své nové nepřátele vybral Václava Klause a ministra zemědělství Miroslava Tomana, tedy Zemanovy kamarády. Nebo nervózní Číňané vzkázali hlavě státu, že jim Soukup, kterého jim dohodil, stále nevrátil dlužné peníze? Těžko říct.

Každopádně se něco mezi Milošem a Mirkem děje a nevypadá to, že by z toho měl být jakožemoderátor nějak moc šťastný. Třeba se to ale zlepší a příště se k němu nebude prezident chovat jako k pátému kolu u vozu.

Není zde článek celý?