Macron se přiznal, že on je také „žlutá vesta“

Protestující ve Francii se konečně dočkali sympatií multimilionáře Emmanuela Macrona. Prezident s přezdívkou „prezident bohatých“ prohlásil, že by také mohl být „žlutou vestou“, kdyby to znamenalo, že mu budou více platit.

Macron, který si podle informací vydělal miliony jako investiční bankéř a v poslední době se několikrát obracel za pomoci televize z místností třpytících zlatem k nejchudším, se ve čtvrtek pokusil o změnu taktiky. V rozhovoru pro francouzská média prohlásil: „Kdyby být žlutou vestou znamenalo chtít méně poslanců a pracovat za lepší plat, tak bych byl také žlutou vestou!“

Macron dříve prohlásil, že žluté vesty jsou politické hnutí bez „jasných požadavků a lídra“, které bylo „infiltrováno 40 000 až 50 000 militanty, jež chtějí destrukci institucí“.

Ve skutečnosti ale mnoho nenávisti a zloby žlutých vest budí Macronova ochrana bohatého establishmentu. Kritici říkají, že více než třetina kabinetu jsou milionáři.

Hnutí žlutých vest ve Francii odstartovalo jako protest proti plánovanému zvýšení cen na paliva. Během protestů, které probíhají již několik měsíců, zemřelo podle informací médií více než deset lidí a další stovky byly zraněny.


Není zde článek celý?