Na dně Tichého oceánu našli slavnou americkou letadlovou loď

V Tichém oceánu, poblíž Šalamounových ostrovů, byla nalezena americká letadlová loď Hornet z období druhé světové války, uvádí Usa Today.

Letadlovou loď hledala společnost Vulcan, kterou vytvořil spoluzakladatel společnosti Microsoft, Paul Allen. Uvádí se, že loď leží v hloubce pěti kilometrů a v její blízkosti se nachází také mnoho letadel, které byly na palubě v době havárie.

Dříve společnost Vulcan našla i několik jiných lodí z období druhé světové války, například letadlovou loď Lexington, bitevní loď Indianapolis, japonskou bitevní loď Musaši a italský torpédoborec Artileri.

Letecká loď Hornet je považována za jednu z nejznámějších válečných lodí zapojených do druhé světové války. Poprvé z její paluby vypálil středně velký bombardér a také z ní byl proveden první útok amerických vojsk na území Japonska v druhé světové válce.

Hornet se také účastnila bitvy u Midway a bitvy na Šalamounových ostrovech. V říjnu 1942 byla letadlová loď vážně poškozena kvůli útokům japonských letadel a byla potopena torpédy poté, co ji posádka opustila.


Není zde článek celý?