Návrat Michala Haška dokazuje, že Hamáček je zoufalý a bojí se o funkce

Blíží se sjezd sociálních demokratů, pozván byl i prezident Miloš Zeman. Situace ve straně je napjatá, předvolební průzkumy ukazují, že voliče ČSSD stále absorbuje hnutí ANO. Jan Hamáček chce zůstat předsedou, proto shání pomoc, kde může. Nečekaně ji nyní zřejmě našel v Michalu Haškovi, bývalém hejtmanovi, kterého provází množství podivných kauz. Jedna věc je ovšem nejdůležitější, je to Zemanův muž.

Právě přímluvu hlavy státu a jakousi podporu celé straně Hamáček na sjezdu nutně potřebuje. Na rozdíl od Bohuslava Sobotky totiž nemá současný „šéf“ ČSSD se Zemanem tak napjaté vztahy. Ještě, aby ano, když mu jde na ruku vždy, když je třeba. A proto není vyloučené, že bude prezident přívětivý.

Michal Hašek by se měl stát novým členem legislativní rady vlády a za to by zřejmě měl ztratit u prezidenta přímluvné slovo za Hamáčka a jeho styl vedení nejstarší české demokratické politické strany. Pokud by pak Zeman skutečně po dlouhé době ČSSD za něco pochválil, byla by to pro partaj a jejího předsedu velká vzpruha. Zřejmě by to znamenalo i znovuzvolení Hamáčka do čela strany.

Obchodovat s Haškem, potažmo se Zemanem ovšem není nic, co by si mohl Jan Hamáček pochvalovat dlouhodobě. Vždycky musí mít na paměti, že se tito pánové mohou kdykoliv ozvat s „žádostí“ o další a další protislužby. Stojí to ministrovi vnitra skutečně za to?

Není zde článek celý?