OBSE nepodpořilo obvinění Ukrajiny týkající se Ruska

Ve zprávě zvláštní pozorovatelské mise OBSE na Ukrajině není zmiňována přítomnost ruských vojsk v zemi. Uvedl to vedoucí této mise, Ertuğrul Apakan. O události píší ruská média.

Vladimir Jelčenko, zástupce Ukrajiny, na zasedání Rady bezpečnosti OSN uvedl, že se na Donbasu nachází ruská armáda a zbraně. A podle jeho názoru je to v rozporu s přáním Moskvy vyřešit situaci na východě Ukrajiny.

Stálý zástupce Ruska v OSN Vasilij Nebenzja požádal představitele OBSE, aby vyjádřili postoj dané organizace ohledně této otázky.

V reakci na to Apakan uvedl, že ve zprávě mise jsou obsažena pouze „konkrétní fakta“, která neumožňují hovořit o přítomnosti ruských vojsk na Donbasu.

„Musím říct, aby se tak předešlo jakémukoli nedorozumění, že v těchto zprávách nebyly žádné zmínky o armádě,“ prohlásil.

Vedoucí dané mise dále prohlásil, že se dříve objevily informace o tom, že někdo spatřil osoby ve vojenských uniformách, které tvrdily, že pochází z Ruska a dalších zemí. Stejně tak prý byli viděni „žoldnéři“ a „vůz s ruskými vlajkami, přičemž není známo, odkud pocházel“.


Není zde článek celý?