Okamurův poslanec Volný? Včera zastrašoval Birkeho ve Sněmovně, dnes šíří paniku na sociálních sítích

Lubomír Volný (SPD): Muž, který vydělává na chudobě a šíří lži o České televizi |

Pro leckoho mohlo být včerejší vystoupení poslance Lubomíra Volného v Poslanecké sněmovně překvapením, ovšem uživatele sociálních sítí zřejmě nepřekvapil. Okamurův chráněnec opět dostál své pověsti prvotřídního hrubiána. Když vystoupil při projednávání novely o pobytu cizinců na našem území, rozhořčen reakcemi v sále, vyzval poslance ČSSD Jana Birkeho, aby „si to šel vyříkat ven“. Na Facebook pak obratem přidal vlastní formu glosy. Těžko se zde jedná o vyjadřovací praktiky hodné člena Dolní komory Parlamentu:

Hospodské způsoby doprovázelo demagogické opakování lží a polopravd, které v poslancově podání volně přechází do šíření strachu a eskalace paniky. Sám tak v jedné osobě demonstruje přesně to, co strana Tomia Okamury reprezentuje na politické scéně. Každý volební mandát SPD je získán rozsévání nepodložených informací do veřejného prostoru, prostřednictvím nichž její představitelé přesvědčují voliče o jejich šovinistickém pohledu na svět.

V proslovu byla tak vzpomenuta i kauza Jaromíra Baldy, skalního příznivce SPD, který před uplynulými parlamentními volbami provedl dva útoky na vlaky, jenž chtěl svést na muslimy a vyburcovat tak společnost, aby se začala afrických migrantů více obávat. A minulý měsíce se stal sedmdesátník prvním českým teroristou, když mu soud udělil čtyři roky nepodmíněně. I přesto že byla podle justice nepřehlédnutelným faktorem manipulace veřejně vystupujících osob, strana se svého člena zřekla.

,,Řekl jsem, že Baldu stvořili výtači a potrefená husy se ozvaly,“ reagoval dnes Volný na vlnu kritiky, která se po jeho vystoupení objevila. Zatímco uživatelé nad jeho online výroky žasnou, poslanec žije ve svém paralelním světě a dnes se rozhodl dokonce přitvrdit:

Volný ve svých statusech s oblibou využívá jakékoliv trestné činy k rozšiřování odporu k migraci, i když jsou fakta odlišná. Podle samotných vyšetřovatelů probíhaly zmíněné londýnské útoky především v souvislosti s nárůstem regulace střelných zbraní mezi roky 2011 a 2016. Levné a snadno dostupné kyseliny se nabízely jako vhodná alternativa. Jednalo se především o činy kriminálních gangů či osobní pomsty jednotlivců bez ohledu na národnost. Paradoxně se jejich obětmi stávali často spíše muži bílé pleti s kriminální minulostí, jež jizvy po kyselině nosili s patřičnou hrdostí na znamení věrnosti skupině. V dnešním statusu poslanec již tradičně tyto detaily vynechal.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?