Polsko ohlásilo případ atypické formy takzvané nemoci šílených krav

Polsko ohlásilo případ atypické formy takzvané nemoci šílených krav na farmě poblíž českých hranic. Informovala o tom Světová organizace pro zdraví zvířat s odvoláním na polské ministerstvo zemědělství.

Případ atypické nákazy bovinní spongiformní encefalopatií (BSE) byl podle mezinárodní organizace zjištěn v polském městě Mirsk, které leží severovýchodně od Liberce. Nakažené zvíře bylo podle agentury Reuters utraceno.

Poslední případ BSE se v Polsku objevil v roce 2013.

Polskem otřásá skandál na jatkách. Investigativní novináři z relace Superwizjera televize TVN24 totiž natočili šokující video. Na daných záběrech je k vidění, jak na jatka přivážejí dobytek, který ani nedokáže stát na vlastních nohou. Nemocná zvířata jdou na porážku a jejich maso je dále zpracováváno. Takový postup je v Polsku nelegální, reportéři však odhadují, že je v dané zemi takových jatek mnohem víc, dokonce až stovky. Podle informací, které zveřejnilo Ministerstvo zemědělství SR, se toto maso dostalo i na Slovensko. Později vyšlo najevo, že maso je i v České republice.


Není zde článek celý?