Porošenko prohlásil, že Ukrajina nepotřebuje prezidenta, který se bude „hihňat“ s Putinem

Ukrajinský prezident Petro Porošenko prohlásil, že země nepotřebuje prezidenta, který bude „flirtovat“ a „hihňat se“ s ruským prezidentm Vladimirem Putinem. Řekl to na fóru Veřejný dialog.

„Ukrajina nepotřebuje prezidenta a vrchního velitele, který padne na kolena před Kremlem. Nepotřebuje prezidenta a vrchního velitele, který bude flirtovat nebo se hihňat s Putinem. Nepotřebuje prezidenta a vrchního velitele, který jako první dokument podepíše akt o kapitulaci,“ prohlásil Porošenko a slíbil, že se Kyjev „zbaví“ „koloniální závislosti“ na Rusku.

Nebylo to poprvé, co ukrajinský prezident zmínil ve své předvolební rétorice Putina. Předtím byl na akci, kde sdělil, že bude kandidovat na druhé období, promítnut snímek věnovaný rozvoji země v posledních letech. V jistou chvíli se na obrazovkách objevil záběr ruského a ukrajinského prezidenta s nápisem: „Buď Porošenko, nebo Putin.“

Mluvčí MZV RF Maria Zacharovová se v komentáři k tomuto plakátu žertem zeptala, jestli Putin ví o tom, že ho mohou zvolit na Ukrajině místo Porošenka.

Volební kampaň byla na Ukrajině zahájena 31. prosince. Podle posledních průzkumů veřejného mínění vede Zelenský. Na druhém místě je Julia Tymošenková. Současný prezident Petro Porošenko získal zatím asi 14 % hlasů.


Není zde článek celý?