Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.2.2019

poroshenko_51; Poslední Porošenkův plán: rozprodat ukrajinskou půdu, zvýšit daně a půjčit si od EU miliardy. Porošenko napsal na Twitter, že po možném vítězství ve volbách roku 2019 zruší moratorium na prodej půdy.

2; Zničit NATO. Proč Rusko vyvíjí superúčinné zbraně? Ruský Poseidon je schopen zničit celý kontinent.

3; Ukrajinský „Frankensteinův komplex“: jazyk, rusofobie, krev a smrt. Kdykoli se pokusí vytvořit organizaci na podporu jazyka, vyjde jim z toho vždycky jen rusofobní spolek.

4; Zachráněni z pekla. V Aleppu vyměnili Syřany za ozbrojence. Podrobnosti jsou v nové reportáži ze Syrské arabské republiky.

5; Proč Ukrajina a USA plánují cvičení v Černém moři? S jakým cílem USA a Ukrajina plánují společná cvičení a jaký vztah mají k prezidentským volbám?

6; „Supertanky“ ukrajinské armády jsou snadnou kořistí pro bojovníky Donbasu aneb Miliony dolarů vyhozené z okna. Porošenko vydává částečné úpravy tanků za přezbrojení brigády.

7; Projekt Novoruska je dočasně pozastaven, říká Oleg Matvejčev. Porážka nynějšího režimu a poté bankrot ukrajinské státnosti je nevyhnutelný, ale je otázka, v jaké podobě k tomu dojde.

8; Hra o trůny na Ukrajině. Porošenko připravuje své stoupence na zmlácení. Na Ukrajině se rozběhl vážně míněný boj o prezidentské křeslo. Nikdo si nepřeje, aby Porošenko zůstal v úřadě.

9; Čím odpovědí ukrajinské tajné služby na útěk kapitána lodi Nord? Můžeme očekávat odvetné akce, které podniknou ukrajinské tajné služby, aby si vykompenzovaly škodu?

10; TO je nepřijatelné! Japonsku se nelíbí Lavrovova slova o Kurilách. Ruský ministr zahraničí prohlásil, že Moskva nepovažuje mírovou smlouvu s Japonskem za synonymum řešení teritoriálního problému.

11; „Vítězství“ majdanovské pětiletky. Na Ukrajině bylo za panování Petra Porošenka otevřeno 56 nových podniků. Oděský novinář Jurij Tkačov se zajímal, o jaké podniky jde, a zjistil, že se jedná o malé provozy s maximálně několika desítkami zaměstnanců. A o tom, kolik a jak velkých podniků bylo za jeho vlády uzavřeno a rozkradeno, se propagační materiál (asi ze skromnosti) nezmiňuje.

12; USA zveřejnily další podmínky pro zrušení sankcí proti Rusku. Včera přišla zpráva, že USA spolu s EU připravují zavedení nových protiruských sankcí. Ke zrušení sankcí dojde jen tehdy, když Rusko splní Minské dohody (v Americe nejspíš nevědí, že Rusko – stejně jako Francie nebo Německo – není v těchto dohodách smluvní stranou a nemá tedy ani co plnit) a předá Krym pod kontrolu Ukrajiny. Jinými slovy kladou podmínky, o kterých předem vědí, že nemohou být, a tedy ani nebudou splněny.

13; V Polsku jsou naštvaní: EU vyrazila odpůrcům „Severního proudu 2“ z ruky zbraně. Poslední úpravy Plynové direktivy EU zbavují odpůrce „Severního proudu – 2“ možnosti zastavit jeho výstavbu.

14; Ve Lvově explodovala kanalizace. Rázová vlna roztrhala část chodníku a odfoukla poklop, který rozbil výkladní skříň lékárny.

15; Státní dluh USA přesáhl 22 bilionů dolarů a činí tedy 105% amerického HDP. Ještě před jedenácti měsíci činil dluh 21 bilionů, z čehož je možné si udělat obrázek o rychlosti jeho narůstání.

16; Porošenko vyprávěl, jak se málem stal námořníkem. Nakonec dal prý ale přednost diplomacii.

17; Zachar Prilepin píše o budoucím prezidentovi Ukrajiny. Je lepší mít co do činění s člověkem, kterému nedůvěřujeme. Rusko má podle jeho tvrzení jakési dohody se všemi kandidáty na ukrajinského prezidenta včetně Porošenka.

18; Gorbačov vyzval USA, aby zahájily seriózní rozhovory s Ruskem. Alarmující události posledních týdnů neumožňují klidnější reakci. Ale panika by vzniknout neměla.

19; Německo mluvilo v OSN o „vpádu Ruska na Ukrajinu“. Krym je dosud okupován, Donbas je dosud okupován, rozčiloval se stálý zástupce Německa při OSN.

20; Na splacení dluhu budou prodávána auta ruských dlužníků v dražbě. Soudní exekutoři začali uvádět na trh automobily chronických dlužníků pokut.

21; Medveděv slíbil ruské ekonomice mohutnou „gravitaci“. Ruský premiér prohlásil, že za šest let bude ruská ekonomika přitahovat nejlepší mozky a nápady z Ruska i ze zahraničí.

22; Rusko obsadilo Berlín, ale ne Minsk. Ruský stálý zástupce při OSN opravil německého zástupce. Pokud si dobře pamatuju, Rudá armáda Minsk osvobozovala od nacistů. Berlín – to ano, ten byl okupován.

23; Klaun proti ministerstvu obrany. Zelenského nepustili do Vinnice. Došlo k zázraku: Zrušili nám koncert ve Vinnici, protože náš Vladimir (Zelenskij) kandiduje na prezidenta, vysvětlil Zelenského kolega. Sál, ve kterém se koncert tměl konat, patří právě ministerstvu obrany.

24; Norský velvyslanec přijel do Stanice Luganské. Aby pochopil skutečný stav věcí, musel by přejít hraniční přechod a navštívit i Luganskou republiku.

25; Němci a Japonci se Spojených států bojí více než Ruska, vyplývá z výsledků celosvětového průzkumu. Je příznačné, že v seznamu zemí, jejichž obyvatelstvo vidí v USA hrozbu, jsou na prvních místech „spojenci“ z Asijsko-Pacifického regionu.

26; Mosijčuk slíbil, že se upálí před velvyslanectvím USA, P0ak si to ale rychle rozmyslel.

27; Ilja Kiva (mimochodem je jedním z kandidátů na prezidenta) zaplatil kauci za policistu, kterého zavřeli za slova při obraně policejní stanice před nacisty. Jeho krok však není ideologický. Vysvětlil to tak, že nedopustí, aby byli policisté vláčeni špínou.

28; Indie chce naléhavě koupit od Ruska 21 stíhaček MiG-29. Vedení indického ministerstva obrany potřebuje stíhačky pro vytvoření nové letky.

29; FSB přišla s domovní prohlídkou do největších ruských agroholdingů. Domovní prohlídky probíhají v 13 regionech Ruska.

30; Ukrajinská armáda úspěšně vyměňuje nepohodlné velitele. Ukrajinští ozbrojenci ostřelovali okolí přečerpávací stanici jihodonbaského vodovodu.

31; Na Ukrajině se zhroutil plán na těžbu plynu, říká Grojsman. Ukrajinský premiér už také našel viníka v dceřiné společnosti Naftogazu.

32; Je to jednorázová událost. Ministr pro hospodářský rozvoj Ruské federace Maxim Oreškin přiznal, že byl překvapen výší růstu ruské ekonomiky, ale považuje jej za jednorázovou záležitost.

33; Porošenko slavnostně zahájil provoz na „dálnici“ Oděsa – Reni. Zázrak ukrajinské silniční sítě má jeden jízdní pruh v každém směru , které navíc nejsou odděleny středovým pásem. Peníze nezbyly ani na svodidla.

34; Byl zveřejněn plný text programového článku o budoucnosti Ruska od Dmitrije Medveděva.

35; Trestuhodná nestoudnost! Ukrajinská novinářka byla vykázána ze studia televizní stanice „Rossija 1“. Během vysílání Sokolovskaja obvinila ruské tajné služby z podílu na tragédii v Oděse z 2. května 2014.

36; V Kremlu vysvětlili Putinův žert na adresu nejvyššího představitele Tatarstánu. Žertovnou formou mu vmetl, že vůbec neposlouchá, co Putin říká.

37; Porošenko bude vyznamenán řádem v Doněcké republice. V Doněcké republice bude vyroben speciální řád pro Petra Porošenka ze střepin munice, která už pět let dopadá na civilní obyvatelstvo země. Vyznamenání se bude jmenovat „Jidášův řád“. Předlohou pro toto vyznamenání byl řád udělený Petrem I. ukrajinskému hejtmanovi Mazepovi za jeho zradu v Severní válce (1700 až 1721).

38; Lukašenko slíbil Rusům pouze kvalitní vodku a jídlo. Zaznělo to během setkání s ruským kolegou Vladimirem Putinem.

39; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky v souvislosti s agresí ukrajinské armády. V souvislosti s probíhajícím jednáním v rámci minského procesu ukrajinská armáda zesílila své útoky na obce Doněcké republiky.

40; Vyřešení sporných otázek s Běloruskem nesmí být uspěcháno, říká Putin.

41; USA mají v úmyslu významně zvětšit svůj vojenský kontingent v Polsku. Pru proto, že Rusko a Čína posílily svůj vliv ve Střední Evropě.

42; Předsedkyně Rady federace Valentina Matvijenko navrhla senátorům, aby se účastnili hromadné akce na přeplavání Volhy.

43; V estonském parlamentu navrhli, aby se s Ruskem hovořilo jazykem síly. Pokud existuje jazyk, kterému Rusko rozumí, pak je to jazyk síly. Nesmíme se bát tímto jazykem hovořit.

44; Soudce Konstantin Anatoljevič Vasalatij, který vynesl rozsudek nad Janukovičem, byl náhle volán k odpovědnosti. Byl mu na půl roku pozastaven výkon funkce soudce.

45; Policista zavřený za „nevhodný výkřik“ během obrany policejní stanice před nacisty opustil věznici a prozradil svou verzi rvačky s nacisty. Prohlásil, že policisté se pokoušeli zabránit útočícím, aby se dostali do služební části, kde jsou uloženy střelné zbraně.

46; Čím může skončit nápad ruského ministerstva spravedlnosti uložit rodičům živit děti na studiích? Podle názoru advokáta je iniciativa velmi sporná a může vést k tomu, že rodiče budou klást svým dětem překážky při přijímání ke studiu na vysoké škole.

47; Krvavý útok teroristů. V Íránu byly zavražděny desítky vojáků (podle posledních údajů asi 40). Při výbuchu na jihu Íránu zahynuli desítky vojáků Korpusu strážců islámské revoluce.

48; Narkoman se pokoušel odpálit mnohopodlažní dům v ukrajinském Nikolajevě. Z ohrožených částí domu byli evakuováni všichni obyvatelé.

49; Neznámý investor pomohl ruskému ministerstvu financí překonat rekord v prodeji státního dluhu. Ministerstvo financí během aukcí dokázalo přitáhnout do federálního rozpočtu 42 miliard rublů.

50; V Kongresu USA se neočekávaně vyjádřili o možné vojenské agresi proti Venezuele. Vojenská intervence USA není reálnou možností. Kongres rozhoduje o tom, kde a kdy budou využity americké vojenské síly po celém světě. A Kongres nepodpoří vojenskou intervenci ve Venezuele, říká Eliot Engel.

51; Člence pozorovatelské mise OBSE ukradli peněženku a telefon během večeře v kyjevské restauraci. Ztrátu zjistila poté, co vyšla na ulici.

52; V USA navrhli zprostit venezuelskou opozici platit Rusku „zločinný dluh“. Kongresman USA vyzval americkou administrativu, aby zajistila, že opozice ve Venezuele nemusí splácet ruský dluh.

53; Obyvatelé Kyjeva považují „tomos“ za předvolební agitaci Petra Porošenka. Potvrdil to výzkum Kyjevského mezinárodního institutu pro sociologii.

54; Moldavské ministerstvo zahraničí má v úmyslu odvolat velvyslance v Rusku Andreje Něgucu.

55; Čína nedostane nikdy zpět své úvěry, pokud bude nadále podporovat Madura, říká zvláštní zástupce USA. Maduro předtím prohlásil, že Venezuela své finanční závazky vůči Rusku a Číně splní.

56; Byl zadržen představený Děsjatinného kláštera Ukrajinské pravoslavné církve. Očekává se jeho deportace. Zadržený informoval v Kongresu USA o útocích radikálů na chrámy a útisku věřících.

57; Odklidit Rusko z Ukrajiny. USA připravují sankce proti ruským bankám a energetice. DO Senátu USA bude předložen návrh zákona, který v případě schválení povede k novým vážným sankcím proti Rusku.

58; Speciální operace. V Rusku byli zadrženi ukrajinští zabijáci. V Krasnodarském kraji se koná soudní přelíčení v případu zabijáků, kteří nezákonně pronikli na ruské území z Ukrajiny.

59; Kyjevský soud zabavil majetek Kolomojského podniků. Kolomojskij je dlužen státu téměř 20 miliard hřiven, které dostal na refinancování Privatbanky.

60; Timošenková slíbila Ukrajincům průměrný plat jako v Polsku. Pokud příjmy lidí budou nižší než evropský průměr, nebude u nás ani národ, ani ekonomika.

61; Doněcké vedení trvá v Minsku na dodatečných opatřeních na přerušení palby v Donbasu.

62; Rusko a Indonésie mohou zavést zjednodušený vízový režim. Otázka se projednává na schůzce v Moskvě.

63; VE Státní dumě navrhli zvýšit pokuty za lživé zprávy na 400 tisíc rublů. Maximální sankce se navrhují pro případy, kdy lživé zprávy vedly ke smrti člověka nebo zastavení činnosti důležitých objektů.

64; Na Ukrajině chtějí patentovat melouny. Chersonský meloun se může stát chráněným místním produktem.

65; Bývalý ředitel Ukrkosmosu byl obviněn z krádeže 8 milionů dolarů určených pro spuštění družice Lybiď.

66; Ukrajinští úředníci a generálové SBU se vzájemně obviňují z vraždy aktivistky. Vladislav Manger, kterého ukrajinská policie považuje za objednatele vraždy aktivistky Jekatěriny Gandzjuk, z tohoto činu během zasedání obvinil generála SBU Docenka.

67; Prvních 16 Armat (T-14) přijde do výzbroje ruské armády už v letošním roce.

68; Ukrajincům vydali instrukci, jak je možné se opakovaně obohatit na prodeji svého volebního hlasu a přesto hlasovat pro svého vlastního kandidáta.

69; Objevily se podrobnosti o halucinogenní zbrani ruského vojenského námořnictva. Systémy Filin jsou již namontovány na fregatách „Admirál Gorškov“ a „Admirál Kasatonov“.

70; Systém Avangard o půl století předběhl jakoukoli protiraketovou obranu, říká vojenský expert.

71; USA obvinily bývalého důstojníka letectva ze špionáže ve prospěch Íránu.

72; Eurokomise zahrnula teritoria USA do seznamu „financování terorismu“. 23 oblastí se dostalo na seznam států a teritorií se „strategickými nedostatky“ režimu boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Na seznamu jsou vedle Severní Koreje, Afghánistánu, Libye, Sýrie a Jemenu také Saúdská Arábie, Panama a čtyři ostrovní teritoria USA – Americká Samoa, ostrov Guam, Portoriko a Panenské ostrovy. Seznam vyvolal hněvivou reakci Washingtonu.

73; V případu oděského vraha z Pravého sektoru už téměř rok nebyli nalezeni viníci. Za osm měsíců nebyl nikdo obviněn v případu bývalého vůdce oděské buňky Pravého sektoru Sergeje Stěrněnka, který podřezal člověka.

74; NATO plánuje pokračování vzájemných styků s Ruskou federace ohledně Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

75; Ukrajinský soud v Borispolu si popletl pojmy a odsoudil člověka za „bowling“ místo bullingu (pronásledování).

76; Díra v ukrajinském rozpočtu za jediný měsíc přesáhla 12 miliard hřiven. Za první měsíc roku 2019 státní rozpočet Ukrajiny vykazuje deficit 12,3 miliardy hřiven oproti 7,9 miliardám přebytku o rok dříve.

77; Nechtěli ho léčit. Ukrajinského vojáka, který onemocněl spalničkami, prostě vyhodili z armády.

78; Jsem proti banderovcům. Na Ukrajině byl spuštěn nový flashmob. S touto iniciativou na svých stránkách na Facebooku vystoupil bývalý poslanec Nejvyšší rady Alexej Žuravko.

79; Vladimir Putin s Alexandrem Lukašenkem si v Soči zajezdili na lyžích. Vyzkoušeli si dva „modré“ svahy o délce kolem kilometru.

80; Psům ve Francii zakázali štěkat. Pokuta činí 70 euro. Bojovníci za práva zvířat už zákaz kritizovali.

81; V OBSE prohlásili, že splnění Minských dohod je jediná cesta k míru.

82; Varšava ze sebe velmi rychle, draho, dobrovolně a se zárukou dělá cíl ruských zbraní.

83; Olympijský výbor Ruska napomáhá posílení míru na Balkáně. Delegace Olympijského výboru Ruska navštívila město Zvornik ležící na území Republiky Srbské zhruba 130 kilometrů od Sarajeva.

84; V Polsku byla policejní stanice v obci Szubina zapálena Molotovovými koktejly.

85; Britský ministr pro Brexit zapomněl jméno šéfa Eurokomise. Stephen Barclay, který poslední dva dny strávil seznamováním s úředníky během rozhovorů o Brexitu, si udělal ostudu se jménem prezidenta Eurokomise, které výrazně zkomolil.

86; Kvůli míru je 70% Ukrajinců ochotno přistoupit na kompromis s Ruskem a Republikami Donbasu.

87; Na Ukrajině budou tři až čtyři kola prezidentských voleb. Prezidentské volby skončí soudními procesy a protestními vystoupeními.

88; V Moskevské oblasti byl zadržen vrah policejního psa. Zjistilo se, že šlo o bývalého vojenského prokurátora. Ten tvrdí, že si zvíře spletl s divokým zvířetem.

89; Rusko má svá kritéria, podle kterých uzná volby na Ukrajině za zákonné, říká Valentina Matvijenko. Zatím je brzy mluvit o uznání ukrajinských voleb ze strany Ruska.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?