Průzkum pro ČT: Babiš stále vede, kromě Pirátů a ODS jsou všichni na hranici volitelnosti

Hnutí ANO, Piráti a ODS. To jsou první tři místa nového průzkumu agentury Kantar, který byl zveřejněn Českou televizí. A ukazuje se zde jasná tendence: Všechny ostatní strany se pohybují na hranici volitelnosti. Ve chvíli, kdy by přes pět procent přehouply jen tři strany, opozice by měla více než hnutí Andreje Babiše.

V lednu by podle tohoto průzkumu hnutí ANO volilo 32 procent hlasů. Další místa patří opozičním stranám. Nejsilněji se zkoumání vyšli Piráti se 16,5 procenta následování ODS, která dosáhla na 13,5 procenta. Obě dvě politické strany ovšem dle Kantaru na začátku roku ztrácely, ve srovnání s listopadem 2,5 procentního bodu. Rostoucí trend příznivců, který pirátští politici i ODS zaznamenali, se podle tohoto průzkumu zastavil zastavil.

Zbylé strany se nacházejí pod desetiprocentní podporou, velká část z nich pak osciluje kolem hranice pěti procent, která je klíčová pro vstup do Poslanecké sněmovny. Nejlépe si ze zbylých uskupení vede SPD, která posílila na sedm procent, další jsou komunisté, kteří se posunuli na 6,5 procenta, a za nimi se umístila TOP 09, která narostla na 5,5 procenta.

Přímo na pětiprocentní linii se nachází STAN, ČSSD a KDU-ČSL.

Není zde článek celý?