Ruský senátor našel v Česku vzpouru na lodi

V Evropě uzrává vzpoura proti rusofobským požadavkům, kdy se kvůli atlantické solidaritě země vyzývají, aby se vzdaly svých národních ekonomických zájmů, řekl v úterý v rozhovoru pro Sputnik člen mezinárodního výboru Rady federace Oleg Morozov.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó v průběhu schůzky s ministrem zahraničí USA Mikem Pompeem prohlásil, že západní kritici Ruska jsou velkými pokrytci.

„V Evropě jsou nevyhnutelné prvky politického osvícení. Jsou příliš zjevné léčky, do nichž je zahánějí partneři nakažení rusofobií. Kvůli rusofobii je vyzývají, aby se vzdali svých národních zájmů. A mimochodem sami se tím nezatěžují,“ řekl Morozov.

Podle jeho slov ukazují Itálie, Řecko, Rakousko, Česko a Maďarsko jednotlivé příznaky „vzpoury na lodi“. „Neměli bychom tuto vzpouru zveličovat, příznak je ale nasnadě. Je to vzpoura proti dvojím normám a syndromu Severního proudu, kdy se kvůli atlantické solidaritě vyzývají země k tomu, aby se vzdaly svých národních ekonomických zájmů,“ zdůraznil.

„Je příznačné, že Maďaři to udělali veřejně a dost tvrdě,“ řekl Morozov.


Není zde článek celý?