Šťastné páry prozradily, v čem spočívá tajemství dlouhodobého vztahu

Šťastné páry prozradily, co stojí za tím, že spolu lidé zůstávají tak dlouho a stále je jim spolu dobře. Výzkum na dané téma realizovala seznamka Eharmony, která se specializuje na vyhledávání párů pro dlouhodobé vztahy. O události informoval deník The New York Post.

Studie uvádí, že lidé, kteří mají dlouhodobě spokojený vztah, označili za tajemství úspěšného vztahu zdravý sexuální život a totožné ekonomické možnosti. Vztah je dle hodnocení respondentů posilován také tím, že má daný pár dvě děti a roční příjem partnerů činí minimálně 75 tisíc dolarů (cca 1,7 milionu Kč).

„Vzdělání a podobné politické názory jsou nyní důležitější, než tomu bylo před pěti lety,“ prozradil generální ředitel společnosti Eharmony, Grant Langston.

Výsledky studie rovněž ukázaly, že se muži a ženy domnívají, že společné soužití je důležitější než samotné manželství. O tomto názoru je přesvědčeno celkem 70 procent respondentů.

Výsledky studie dále odhalily, že ženy ve vztahu nejvíce oceňují finanční stabilitu partnera, zatímco muži se zaměřují na vzhled své partnerky.

Podle deníku se daného výzkumu zúčastnilo celkem 2 300 lidí.


Není zde článek celý?