Venezuelská média se dozvěděla o kontaktech týmu Guaidóa s Čínou ve Washingtonu

Členové komise, kterou zvláště ustanovil předseda Národního shromáždění Venezuely Juan Guaidó, který se vyhlásil za prezidenta, měli předběžné schůzky se zástupci čínského vedení, oznámil portál Nacional s odvoláním na vlastní zdroje.

Schůzky se údajně konaly ve Washingtonu za prostřednictví Guaidóva zástupce v USA Carlose Vecchia. V budoucnu venezuelská opozice počítá s novými jednáními o spolupráci a čínských investicích do venezuelského ropného průmyslu.

Oficiální mluvčí čínského ministerstva zahraničí Keng Šuang dříve prohlásil, že Peking udržuje kontakty se všemi účastníky konfliktu ve Venezuele a že spolupráce nijak neutrpí změnou situace v této latinskoamerické zemi.

Předseda venezuelského parlamentu Juan Guaidó se vyhlásil 23. ledna za dočasného prezidenta na dobu činnosti prozatímní vlády. USA a řada jiných zemí uznaly Guaidóa za hlavu státu a požádaly venezuelského prezidenta Nicoláse Madura, jehož zvolení nepokládají za zákonné, aby nepřipustil silové akce proti opozici. Maduro se označil za ústavního prezidenta a předsedu opozičního parlamentu označil za loutku USA.

Rusko, Čína a řada jiných zemí podpořily Nicoláse Madura jako legitimního prezidenta Venezuely.


Není zde článek celý?