Zeman řekl Soukupovi, že na úspěch v politice nemá a Číňané se stahují

Už se stalo pravidlem, že pokud se Jaromír Soukup pustí do angažování se v politice, vždycky to špatně dopadne. Jeho List sice zatím žádný neúspěch nezaznamenal, ale to jen proto, že o něm nikdo neví, nebo spíš nikoho nezajímá. Ani Miloše Zemana, který měl být zřejmě podle plánů majitele TV Barrandov tím, kdo mu v začátcích pomůže vlídným slovem, nebo vyjádřením podpory. Prezident ovšem Soukupovi nevěří a zdá se, že už se to rozkřiklo až za hranice naší republiky.

Jaromír Soukup skrýval své politické ambice jako tajný recept na Coca Colu. Na všechny dotazy, zda se hodlá také osobně angažovat, nebo bude stále jen dělat propagandu Miloši Zemanovi a Tomio Okamurovi odpovídal zásadně odmítavě. Najednou však pár tisícovkám diváků své televize oznámil, že má pro ně novinu, která obrátí dění v České republice úplně naruby.

Čekalo se, že Soukup třeba oznámí, že se ožení s Kateřinou Brožovou, nebo přestane uvádět některé ze svých jedenácti pořadů, ale o založení politického hnutí věděli jen ti zasvěcení. List Jaromíra Soukupa vznikl, stejně tak facebooková i webová stránka. Toť vše, celé převracení poměrů v zemi skončilo na jednom prohlášení, které nezajímalo v den jeho odvysílání ani tolik lidí jako reprízovaný díl seriálu Columbo.

Média se ale Soukupově snaze o politickou slávu věnovala. Není totiž zvykem, aby majitel televize i vydavatelského domu chtěl riskovat vše co má kvůli něčemu tak nejistému, jako je úspěch v jakýchkoliv volbách. Jak ovšem začal o svém úmyslu podnikatel stále více hovořit, začalo se ukazovat, jak málo si svůj tah promyslel.

Hned první reakce od „přítele“ totiž pro něj musela být studenou sprchou. Když se Soukup v Týdnu s prezidentem zeptal svého hosta, co si myslí o založení nového hnutí, nestačil se divit. Miloš Zeman totiž konferenciérovi pořadu oznámil, že na úspěšnou dráhu v politice nemá dostatek organizačních schopností a navíc mu schází i potřebné peníze.

Tím jakoby hlava státu nastínila, že finanční kondice Soukupových firem není tak dobrá, jak se snaží podnikatel prezentovat. Když se tedy pořad veřejnoprávní televize 168 hodin začal zabývat Soukupovými dluhy, většinu lidí, kteří se pohybují v mediálním prostředí to nepřekvapilo. Stamiliony dlužené všude možně ovšem měly zůstat skryty a nový politik měl stále na voliče působit jako velmi bohatý člověk. Těm naivní voliči více věří, jak se ukázalo už v případě Andreje Babiše.

Pozlátko miliardáře je ale fuč a Soukup musel zintenzivnit útoky na Českou televizi, aby se pokusil její reportáže znevěrohodnit a mohl stále vystupovat jako boháč.

Problém je ovšem v tom, že investoři, kteří vědí o červených číslech TV Barrandov i mediální agentury Médea své, tedy akcionáři z čínské CEFC, se začali také zaobírat Soukupovými politickými ambicemi. Při bližším ohledání nyní zřejmě zjistili, že jim List JS do budoucna nepřinese žádná pozitiva a kombinovat investice do nesledované televize s nijakým politickým vlivem nejsou přesně to, co si od spolupráce s českým mediálním „magnátem“ představovali.

Jaromír Soukup je teď ve složité situaci. Každý ví, že nemá peníze, ba dokonce dluží, kam se podívá, navíc nikoho nezajímá ani jako politik. Obojí potvrzeno prezidentem, který měl být zárukou voličské základny. Zatím je ještě možné vidět pár Soukupových pořadů smrsknutých do jednoho s názvem Moje zprávy, ale to také nemusí být na dlouho. TV Barrandov totiž porušuje podmínky k udělení vysílací licence a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání už jedná o jejím odebráním.

Pokud by celá tragikomická vložka nazvaná „Soukupova televize“ tímto skončila, dopadlo by to stejně, jako všechny předchozí pokusy o politickou slávu u muže, který kdysi chtěl, aby se mu říkalo „český Berlusconi“.

Není zde článek celý?