Zemřel Václav Vorlíček. Režisér Tří oříšků pro Popelku

Zemřel reřisér Václav Vorlíček, který režíroval filmy Tři oříšky pro Popelku, Pane, vy jste vdova!, Jak utopit doktora Mráčka…, Což takhle dát si špenát?. Jeho dílem jsou i seriály Arabela nebo Létající Čestmír. Režisér zemřel v úterý v nemocnici Pod Petřínem ve věku 88 let.

Blesku Vorlíčkovu smrt potvrdil jeho dlouholetý kamarád a kolega, režisér Zdeněk Zelenka. „Bohužel, je to pravda,“ uvedl na otázku Blesku.

Režisér měl zdravotní problémy od podzimu 2017. V létě stejného roku získal cenu za mimořádný přínos kinematografii na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Na podzim ještě pokřtil svoji biografii Pane, vy jste režisér se spisovatelem Petrem Mackem a kamarády Jiřinou Bohdalovou a Zdeňkem Zelenkou. Následně už většinu akcí a vystoupení rušil.

Loni v květnu ještě zahájil výstavu českého filmu v galerii Tančícího domu a na zámku v Horšovském Týně oslavil 88. narozeniny. Už tehdy se Vorlíček téměř nepohyboval, problémy měl i s pár kroky.

Začátkem roku 2018 mu lékaři odhalili rakovinový nádor na plicích. Svoji léčbu režisér skrýval a ozařování na jaře podstupoval tajně v nemocnici v Ostravě.

Včera také zemřel zakladatel skupiny Čechomor Jiří Michálek, o jehož smrti ve věku 69 let informovala jeho kamarádka Jana Klusoňová.


Není zde článek celý?